Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Hayran bırakan görsel içerikler sunuyoruz.

Hakkımızda

Avalon, yaratıcı görsel çözümlerde uzmanlaşmış yenilikçi bir prodüksiyon şirketidir.

Benzersiz yenilikçi tarzımız ile birlikte filmler, reklamlar, belgeseller, kurumsal videolar, VR videoları, sosyal medya videoları ve animasyonlar gibi yeni projeler geliştiriyor ve üretiyoruz.

Tam hizmet veren prodüksiyon şirketimiz, en yeni medya araçlarını ve platformlarını kullanarak hedef kitlelere ulaşan kaliteli görseller üretir. Ayrıntılara, beklentilerinize ve video prodüksiyonunda büyük bir fark yaratmak için tüm detaylara özen gösteriyoruz.

Hikaye anlatımı konusunda tutkuluyuz. Ekibimizin deneyimine, yaratıcılığına ve duygularına inanıyoruz. Hikayeleri seviyoruz! Görsel hikayeleri yaratıcı ve benzersiz şekilde tasarlıyor ve görselleştiriyoruz. Bir prodüksiyon şirketinden daha fazlasıyız. Güvenilir, etkili ve sizlere özel ilgi gösterecek bir takım arıyorsanız; bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sizinle projeniz hakkında konuşmaktan mutluluk duyarız.

Görevimiz

En İyi Görsel Prodüksiyonları Sunmak

Hakkımızda

Avalon, belgesel yapımlar, dizi filmler, reklamlar, markalı içerikler ve müzik videoları konusunda uzmanlaşmış bir film prodüksiyon şirketidir.

Prodüksiyon ekibimiz, kendini işine adamış yazarlarımız ve yetenekli yönetmenlerden oluşan kadromuzla tüm dünyadaki çok çeşitli yapım şirketleri,
platformlar ve ajanslar için en yüksek standartlarda video içerik üretiyoruz.

Yolculuğumuz

“Filmler hayatlarımızın bir parçasıdır. Kamera, kayıt yapmak için bir cihazdan daha fazlasıdır; bizi başka bir dünyanın kalbine ve bize ait olmayan büyük bir sırra çağıran, mesajların ulaştığı bir medya yoludur.”
Orson Welles

Seyahat

BRIEF

İşlerimizdeki en doğru sonucu almak için; ilk adımımız müşterimizi doğru anlamaktır. Bu nedenle tüm enerjimizi müşterimizi tam anlamıyla anlamak için harcayacağız. Ancak en önemlisi müşterimiz bize kendini iyi ifade ettiğini ve tüm detayları bize verdiğinden emin olmalıdır. İşin bu kısmını tamamladıktan sonra hangi aşamada neler yapacağımızı artık biliyor olacağız. Bundan sonra işi nasıl şekillendireceğimiz konusunda Beyin Fırtınasına başlayabiliriz.

BEYİN FIRTINASI

Senaryo yazarlarımız, yönetmenlerimiz, koordinatörler ve fikir alışverişi yapacağımız tüm ekip arkadaşlarımızla bir masada oturuyoruz. Burada önemli olan, herkesin aklına gelen her şeyi söyleyebilmesidir. Çünkü fikirlerin kimden ve nasıl geleceğini hiçbir zaman bilemeyiz. Düşüncelerimizi her zaman serbest bırakırız ve bunlar en güzel fikrin ortaya çıkmasına neden olur. Bu durum, herkes tarafından masaya sağlıklı bir fikir ulaşana kadar devam eder. Şimdi iyi bir fikrimiz var, bu düşüncelerin hayata geçmesinin, senaryoyu yazmanın zamanı geldi.

SENARYO

Senaristlerimiz müşterimizin görüşleri, yapılacak projenin gereksinimleri ve fikirleri doğrultusunda senaryoyu yazmaya başlar. Ortaya çıkan senaryoyu ekibimiz tarafından okunur ve son karar verilene kadar üzerinde çalışmaya devam edilir. Senaryonun son haline kadar müşterimizden onay almamayı tercih ediyoruz. Ancak müşterimizin bu konuda bir talebi olursa senaryo yazım aşamasında da senaryo aşamaları için onlarla iletişim halinde olabiliyoruz.

SAHA ÇALIŞMASI & STORYBOARD

Senaryo sürecinde fiziksel koşulları, olasılıklar, olanaksızlıklar ve en güzel açıları gibi bir çok etken bir araya getirilip bir saha çalışması yapılır. Saha çalışması yapıldıktan hemen sonra Storyboard çizimine başlanır. Daha sonra çalışmanın haritası hazırlanır ve çekim senaryosu, ekip - ekipman çalışması başlar.

TAKIM ÇALIŞMASI VE EKİPMAN ANALİZİ

Yönetmenimiz, mevcut senaryoyu en hızlı ve en etkili hale getirebilmek için ekibimize bir çekim senaryosu hazırlar. Senaryodaki her şeyin hangi gün, hangi sıralama doğrultusunda yapılacağını ayrıntılı olarak gösterir. Bu şekilde neye ihtiyacımız olduğu doğru bir şekilde ortaya çıkmış olur. Takım için görev dağılımı yapılıp buna göre ışık, ses, görüntü ve teknik açıdan neye ihtiyacımız olduğu belirlenir ve çekim aşamasına gelinir.

ÇEKİM AŞAMASI

Çekim Aşamasında, şu ana kadar yapılan tüm işlemler bir araya getirilir. Ekibimiz, görevlerini koordine bir şekilde yürütür ve kusursuz çekim elde edilene kadar çalışmaya devam eder. Bu aşamadan sonra, projenin en önemli kısımlarından biri olan düzenleme aşaması başlatıldığından dolayı çalışmanın yarısı neredeyse tamamlanmış olur.

DÜZENLEME

Bu aşama, şimdiye kadar yaptığımız tüm çalışmaların sonuç aldığımız aşamadır. Bu yüzden, Editörlerimiz senaryoyu dikkatlice okur ve yönetmen ile proje hakkında konuşur. Çünkü bu aşamada hayal ettiğimiz gibi bir iş çıkarmak için beraberlik ve zihinsel birlik sağlamak çok önemli. Bu adımdan sonra, müzik ve ses sürecine başlanır.

MÜZİK VE SESLENDİRME

Müzik aşamasında ilk olarak projeyi izlediğimizde istenen duygu ve etkiyi veren en uygun müzik türünü seçmek için genel bir kurgu oluştururuz ve alanında uzman kişiler tarafından seslendirme yapılır.

POST PRODÜKSİYON

Bu aşamadan sonra son aşama olan Post Prodüksiyon aşamasına geçeriz. Görüntü animasyonları, efektler, görsel ve ses efektleri, renk düzenlemeleri tamamlanır. Projemiz Artık müşterimize teslim etmek için hazırlanır. Proje, teslim tarihinden yaklaşık on gün önce müşterimize sunulur ve proje üzerinde müşteriyle birlikte değerlendirilir. Bu on günlük süreç olası düzenlemeleri yapmak için kullanılır. Ardından projenin son sürümünü müşteriye teslim ederiz.

İŞ TAKİBİ

Tamamladığımız projelerimiz teslim ettikten sonra dahi saklanmaya devam edilir. Müşterinin istediği değişiklikler, görüntü, ses ve ya fotoğraf istekleri ve filmi farklı formatlara dönüştürme talepleri gibi birçok olasılığı göz önünde bulundurarak projeniz arşivde saklanır. Çünkü şirketimiz her zaman problem çözme prensibi ile hareket eder.