Videonun Geleceği Üzerine Birkaç Düşünce

blog image

Videonun Geleceği Üzerine Birkaç Düşünce

Video - özellikle sosyal medya platformlarında - hızla yeni iletişim standardı haline geliyor. Ancak bunun için sadece bizim ifademizi dikkate almayın… hücresel ve içerik merkezli küresel sistemimizde video ile ilgili bugünün önemli seslerinden bazılarının ne söyleyeceğini kontrol edin:

VİDEO VE İÇERİK HAKKINDA
SUNUM: VİDEO'NUN GELECEĞİNDE REDEF
For all the enterprise’s value and opportunity, almost every aspect of the video business is under attack or in a state of flux. Earlier this year, the REDEF crew created a deck designed to assist leaders chart a path forward. We’re excited to share it with you today.

ONLINE VİDEO İÇİN BİRKAÇ AY İÇİNDEKİ TARİHİ YANSIMALAR
Çok fazla taşınmamak için, geleceğin tam olarak gelmediğini ve parlak bütünlüğünde olduğunu söyleyerek coşkumun altını çizeyim. Yeniliklere gerçek küreselden erişilebilir, ancak bunlar hala yeni video dönemi için Vahşi Batı günleri ve geçişin farkına varmanın zorlukları olmayacak. Ama eğer bir girişimci iseniz güveniyorum, web video manzarasının tam oluşmamış olduğu için heyecanlı olmalısınız, çünkü bu, zorlukları çözebilecek tüm insanları bekleyen büyük ödüller olduğu anlamına gelir. Son derece iyi fırsatlara sahip birkaç alan üzerinde duracağım ...

İHTİYAÇ YAŞI: İÇERİK ÇOĞUNLUĞU MEDYA ENDÜSTRİSİNİ NASIL ETKİLEYECEK?
Yüzyılın ötesindeki teknolojik gelişmeler, içerik materyali oluşturmak ve içerik almak için gereken ücreti ve zamanı önemli ölçüde azaltmıştır. Bu sanatçıları özgürleştirmiş olsa da, tüketiciler artık gerçekte izlemek, konsantre olmak ve okumak için sınırsız faktör arzında boğuluyor. İlginin sermaye veya dağıtım değil, önemli bir şey kısıtlaması olduğu bir dünyaya verilen cevap Büyük Medya değil, Influencer Pazarlamasıdır.

YAYIN VE REKLAM HAKKINDA
ABD DİJİTAL REKLAMI,2016 İLK YARIMINDA % 19 BÜYÜK GELİR ELDE ETTİ
“Mobil, tüm dijital gelirin başında geliyor. Masaüstü, birkaç alanda azalıyor ve mobil cihazlar avantajlı oluyor, ”diyor IAB'nin pazarlama müdürü David Doty. "Satın alanların davranışı pazarlamacıların pazarlama kalıplarını geride bıraktı, ancak şimdi pazarlamacıların gelişmeyi yakaladığını görüyoruz."”

TÜM İNSANLAR VE REKLAMCILAR İÇİN FACEBOOK VİDEOSUNUN YÜKSELİŞİ
Facebook'taki işletmeler öykülerini büyüleyici video reklamlarla var ederler ve şimdi her zamankinden daha fazla insan News Feed'de filmlerle paylaşıyor, karşılaşıyor ve onlarla ilgileniyor. Videonun bu bağlanma gücünü genişletmek istiyoruz, bu yüzden yayın akışındaki organik filmleri ve video reklamlarını daha zengin hale getiren yeni ürünler ve işlevler sunuyoruz.

“OLMAZSA OLMAZIMIZ” YAYINCILAR 5 ADIMDA VİDEO ZORLUKLARI İLE NASIL BAŞA ÇIKABİLİR
Zorluklara rağmen yayıncılar yine de videoyu editoryal yaklaşımlarında anahtar bir parça olarak görüyor ve geri çekmiyorlar. Yayıncıların %56’sı için video, 2017'de yayınlama yöntemlerinin en zoru ve en önemli yönü olarak sıralanıyor.

SOSYAL PLATFORMLARDA
FACEBOOK İNSANLARIN GERÇEKTEN İZLEMEK İSTEDİKLERİ VİDEOLARI ÖNERİYOR
Facebook, Haber Kaynağında videoları seçme biçimini değiştirdi ve bu yeni teknik daha uzun videoları analizi tercih ediyor. Sosyal ağ, bir platformda "izlenme yüzdesi" veya izlediğiniz her videonun payının, algoritmasının ne tür içerikten hoşlandığınızı anlamasına yardımcı olduğunu açıklıyor. “Bir videoyu nekadar çok veya tamamını izlerseniz, bu bize videonun hangisini cazip bulduğunuzu söyler - ve daha uzun bir videoyu bitirmenin daha kısa bir videoyu bitirmekten daha büyük bir avantaj olduğunu anlıyoruz” diyor yayın.

INSTAGRAM'DA, “HİKAYELER” ÖZELLİĞİNDEKİ REKLAM YAYINLARI
Reklamlar artık, telefon ekranını kaplayan ve başka bir durumda sorunsuz bir şekilde bir hesaptan diğerine geçiş yapan bazı Hikayeler arasında görünecektir. (Toplamda 150 milyon müşterisi olan Snapchat’de benzer reklamlar yayınlıyor.) Instagram, önümüzdeki haftalarda tüm reklam verenlere 30'dan fazla şirketten (General Motors, Netflix, Airbnb ve Capital One ile) reklamlarla çalışmaya başlayacak. . Instagram Business'ın başkan yardımcısı James Quarles, reklamların ne kadar düzenli görüneceğini belirlemek için geri bildirimleri izleyecek.

SNAPCHAT'IN SON HAREKETİ SOSYAL BİR UYGULAMADAN DAHA FAZLA CANLI YAYIN VERMEK
Yeni teknoloji televizyon şirketi cebinizde olabilir. Kurumsal oyuncular, Snapchat, bir sosyal mesajlaşma uygulaması ve şu anda kendi kendine beyan edilen kamera tabanlı bir platform olarak halk tarafından sabitlendiğinde, düz ekranlar üzerinden akıllı telefonlara karar veren genç izleyiciler için giderek daha fazla TV'ye benzemeye başladığını söylüyor.