Video Marketing ile Çalkantılı Zamanlarda Nasıl Yenilikçi Kalabilirsiniz?

blog image

Video Marketing ile Çalkantılı Zamanlarda Nasıl Yenilikçi Kalabilirsiniz?

Her farklı endüstri gibi, koronavirüs de video prodüksiyon kuruluşunu etkiledi. Coachella ve en son James Bond filminin çıkışından oluşan büyük faaliyetler iptal edildi veya ertelendi, bu da video yapımcıları da dahil olmak üzere endüstrilere yardımcı olma etkisi yaratıyor. Hollywood'un tiyatroların kapanması nedeniyle milyarlarca dolar zarar demek. Buna ek olarak, film yapımları insanların geniş yapısı nedeniyle iptal edilmişti. Peki stüdyolara, oyunculara ve yapım ekibine erişmeden video prodüksiyonunu nasıl yapabiliriz?

Animasyon

Hükümetin sosyal uzaklaştırma önlemleri ile ortaya konulan engeller, temel ve bağımsız birçok video prodüksiyon organizasyonunun, kapsayıcıyı dışarıda düşünmesine ve yenilikçi olmalarına meydan okudu. Çok sayıda video prodüksiyon grubu, uzak işçiler kullanılarak bitirilebilen animasyon konusunda bilişselliğe başladı. Bu şekilde mevcut görevler ve hareketli görüntüleri bir animasyon formatına dönüştürülmek isterler. İkincisi zaman alıcıdır, çünkü yapım şirketlerini fikir aşamasına geri dönmeye ve hikaye tahtalarını yeniden yaratmaya zorlar. Öte yandan, ajansları özel bir rotaya geçmeye ve beynimizin farklı unsurlarını yola koymaya, farklı bir deyişle yenilikçi olmaya teşvik ediyor! Sonuç olarak, uzaktan üretilen filmler temiz bir görünüme sahip olma ve maliyetleri düşürme eğilimindedir. Tüketici için bir kazan-kazan.

Canlı yayın

Coachella gibi etkinlikler de ertelenebilirdi, ancak (daha küçük) etkinliklerin çoğu için “ekran devam etmeli”. Sonuç olarak, birçok olay canlı akış haline gelir. Joe Wicks'in PE'lerini canlı yayınlayıp yayınlamadığı. sınıfları ya da Andrew Lloyd Weber, müzikallerinin sürekli akışını sağlarken, sürekli Canlı Yayın, uluslararası izleyicilerin etkinliklere gerçek zamanlı olarak katılmalarına izin verir. DIY canlı yayın çok daha ucuz olsa da, profesyonel konaklama akışı hizmetlerine olan talep, bu tür tekliflerle birlikte gelen deneyim ve profesyonel ekipman, bir konaklama akışının istisnai derecede önemli ölçüde artması nedeniyle yukarı doğru ilerliyor. Böylece canlı akış ekipmanınızı edinin, bir eğitim videosu oluşturun ve sterilize edilmiş "uzak canlı akış paketinizi" müşterilerinize gönderin. Veya müşterilerinize bir video adı zamanlamalarını sağlayın ve yakalanan resimlerin çok hoş olduğundan emin olmak için kamera ve ışıklarla yavaş yavaş ayarlanan ışıkları kullanın. Alıcının seçim platformunda çalıştığından emin olmak için test edin, gerekirse herhangi bir grafik yükleyin ve müşterinizin endişelenmesi gereken en basit bileşenin içerik olması için feed'i görüntüleyin!

Stok Video

Video prodüksiyon organizasyonlarının sahip oldukları şeylerle başa çıkabilmelerinin bir başka yolu da mevcut görüntü veya görüntü kütüphanelerine dalmaktır. Stok görüntüleri satışındaki bir patlama bunu teyit ediyor. Bazı müşteriler, bunun geniş çaplı ve tekrarlayan hareketli görüntüler getirebileceğinden korkuyorlar, aksine! Video yapım ajanslarını konteynır kapılarının dışında düşünmeye teşvik ediyor! Daha önce kullanılmış olan fotoğrafların, izleyiciye başka bir şekilde sunulduğu kadar uzun süre kullanılmasıyla ilgili yanlış bir şey yoktur. İkincisi ürkütücü gözüküyor, ancak gerçekte bizi girişimimizin kökenlerine getiriyor: yaratıcılık. Montaj, geçişler, birleştirme, ses, animasyon, 3B faktörler, vb. Vb. Seçimlerimiz, hikayenin anlatıldığı şekli ve dolayısıyla vazgeçilen ürünün özgünlüğünü ve yaratıcılığını etkileyecektir. İster kendi kütüphanenize göz atın, isterse büyük envanter fotoğraf veritabanlarından malzeme kullanın, hareketli görüntüler, örneğin, 3D animasyonlu faktörler dahil olmak üzere olağanüstü fotoğraf parçalarını yeniden karıştırmak veya ayırt edici renk derecelendirme uygulamak suretiyle kişiselleştirilebilir ve modernleştirilebilir. Envanter fotoğraflarından bile yararlanmalı ve çekici bir parça şarkısı veya yardımcı bir ses ekleyerek bunları bir videoya çevirmelisiniz. Bu nedenle, envanter fotoğraflarını kullanmakta utanç yoktur, çünkü sona erdiğinde her şey fikrin kalitesine, duygusal bağlantıya ve hikaye anlatma yeteneklerine dayanır.

blog image

Bu, uygun şekilde seçilen stok kliplerinin yalnızca post-prodüksiyonla tüm bir videonun oluşturulmasına nasıl yardımcı olabileceğinin süper bir örneğidir. Kullanıcılarımızın isteklerini ve fotoğraf alternatiflerini dikkatle dinledik ve daha sonra bu talepleri karşılayan kaynak stok görüntülerine geçtik. Envanter fotoğraflarını kullanarak, LHH'nin hikayesini mükemmel bir şekilde anlatan ve başka orijinal fotoğraflara sahip olmayan bir videoyu yaratıcı bir şekilde hazırlamayı başardık.

Yeni Müşterileri Destekleme

Üretim sürecini değiştirmenin dışında, video prodüksiyon şirketleri, bu gibi krizler sırasında gelişen yeni müşterilere ulaşarak hayatta kalmalarını sağlayabilir ve böylece video üretimi için çağrıda bir artış olmasını sağlayabilir. Bir erkeğin talihsizliği tam tersi bir fırsattır! Örneğin oyun endüstrisine bakın. Uygulama analitiği firması App Annie'ye göre Çin, 2 Şubat'ta AppStore'dan 222 milyon video oyunu ve uygulama indirildiğini kaydetti. Güzel ve dolayısıyla heyecan verici yeni bir hedef grubu oluşturan diğer endüstriler gıda dağıtım işletmeleridir. Dijital iletişim platformları, lojistik, depolama ve rota sağlık hizmetleri endüstrisi. Dün, Birleşmiş Milletler, “önemli kamu fitness mesajlarını belirli dillere, istisnai kültürlere, topluluklara ve platformlara, herkese, her yerde ulaşmaya” çevirmek için yenilikçi ve yenilikçi düşünceler bulmaları için dünyanın her yerindeki yaratıcılar olarak bilinir (Birleşik Nations, 2020). Bu nedenle, teklifleri olan bu tür partilere ulaşmak, modern krizden kurtulmak için harekete geçmenin yolu olabilir.

Mevcut Müşterileri Destekleme

Mevcut müşterilerinize kafanızı suyun üstünde tutmak için başka bir şekilde bakmak. Organizasyonlar şu anda bugünün durumunda video pazarlamaya öncelik vermese de, hareketli görüntüler hayatta kalmak için çok önemli. Yaratıcı bakış açınızı, hizmetleri farklı bir şekilde satma yolunda sunmak ve mevcut müşterilerinizi, günümüzdeki (finansal) durumlarının engelleri dahilinde müşterileriyle bağlantılarını nasıl koruyacağınızı düşünmek çok değerli olabilir. Sonuçta, birçok grup eşit bottadır ve bu nedenle, birbirlerine yardım etmek ve virüsle birlikte mücadele etmek için herhangi bir girişime saygı duyarlar. Heyecan verici müşterilerinizle bağlantıyı korumanın bir başka yolu da, krizden sonra belirli bir yeniden büyüme sağlamak için şirketin ürün ve hizmetlerini tanıtmak üzere gelecek için planlar ve video önerileri çekmek.

Kısacası, virüs video prodüksiyon işlerine birçok engel getiriyor, ancak aynı zamanda sektörümüzün kökenlerine geri dönmemize izin veriyor: yaratıcılık. İster animasyon da dahil olmak üzere biraz benzersiz hizmetler sunmak ister yeni beklentilere ulaşmak yoluyla olsun, alandan sorgulamak hepimiz için enfes bir meydan okumadır.