Şimdi Uygulayabileceğiniz Video Pazarlama Türleri

blog image

Şimdi Uygulayabileceğiniz Video Pazarlama Türleri

Video reklamcılığı ve pazarlama, günümüzün pazarlama stratejisinin önemli bir yönüdür. Günümüz reklamcılık yönteminin kullanımı hiçbir reklam stratejisi kadar kötü olmadığından, mevcut video trendleriyle güncel kalmanın önemini vurguladık.

Neyse video nedir? Mal ve hizmetlerinizin filme alınmış rasyonelleştirilmesi mi?

Hayır, bundan çok daha büyük! Hedef pazarınızla anlık bir bağ kurmanın bir yoludur. Bu, işvereninizle onları çekici kılmanın ve mesajınızı iletmenin bir yoludur. Hatta şirket alt kültürünüzü ve değerlerinizi iletmenin bir yoludur.

Sadece şu bilgilere göz atın:

-Twitter kullanıcılarının % 82'si Twitter'da video içeriği izliyor

-YouTube'un bir milyardan fazla kullanıcısı, yaklaşık bir 0.33 toplam net müşterisi var.

-İnsanların % 45'i haftada bir saatten fazla Facebook veya YouTube filmi izliyor.

-Her gün YouTube'da 500 milyon saatten fazla film izleniyor.

-Daha fazla video içeriği 30 yıl içinde ABD televizyon ağlarının oluşturduğundan 30 gün sonra yüklenir.

-Çevrimiçi pazarlamacıların % 87'si video içerik malzemesi kullanıyor.

Bu verileri kendi yararlarına kullanan şirketlerin bir parçası olmanız gerekiyorsa, video pazarlamanın ince ayrıntılarını tanımak isteyeceksiniz.

Video Pazarlama Türleri

Kitlenizle bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz birçok video türü vardır. Etkileşimi artırmak ve satışları artırmak için kullanabileceğiniz en yaygın film türlerinden bahsedelim. Her tür video farklı kullanılır ve bu farklı türleri uygulayabileceğiniz bazı yaklaşımları aktarırız.

Tüm bunları bir kerede yapmak zorunda olduğunuzu düşünmeyin! Ajansınız şu anda herhangi bir video içeriği yapmıyorsa, bir video stilini seçin ve bir kerede aşırı miktarda sorunla başa çıkmaktan daha önce deneyin!

Evet, videoya bağlı kalmanın altında, müşterilere çekindikleri yaklaşımlarda hemen iletişim kurma olanağınız yoktur. Ancak, şu anda uygun olan her türlü video reklamın kullanımına adamaya çalışmak, sizi basit olarak ortaya çıkarabilir ve şirketinizin kötü yapılmış filmlerin büyümesine neden olabilir.

Aşağıdaki video türlerinden birini seçmeyi ve seçeneklerinizi keşfetmeyi destekliyoruz. Sizin için kaliteli tabloların ne olacağı hakkında ekstra bir unsurda konuşmanız gerekiyorsa, anlamamıza izin verin, böylece yardımcı olabiliriz!

Timelapse Videolar

Bir, zaman atlama videosu bir dizi olayı gösterir, ancak yalnızca birkaç saniye veya dakika içinde görülen uzun bir film yapmak gibi hızlanır. Türü tanırsınız: 10 saniye içinde bir çiçek için çimlenme, çiçeklenme ve ölme. Düzinelerce işçi kullanarak sayısız gün boyunca kurulan bir stadyum sahnesi çekildi, ancak hepsi tek bir dakika içinde.

Bunları izlemek eğlencelidir, görüntüleyen katılımını güçlendirir. Birçok farklı timelapse filmi var, ancak en popüler filmlerden bazıları doğa, üretim, öğretim ve hikaye anlatma filmlerinden oluşuyor.

Şu anda doğru şekilde hayal ettiğiniz zaman time lapse içeriğini oluşturmak için özel kameralara, araçlara ve uygulamalara ihtiyacınız olabilir, ancak telefonunuzu kolayca kullanabilirsiniz. İstediğiniz şey, fikrinizin karmaşıklığına dayanacaktır.

Animasyonlar ve 3 Boyutlu Hareketli Grafikler

Animasyonlar sadece çocuklar için değil! Onlar gerçekten yetişkinlerden oluşan kitleler için olağanüstü bir araçtır. İyimser, animasyonlu bir video aracılığıyla gerçekleri sağlamak, bir grup insanı eğitmek için son derece iyi bir yol olabilir. Ancak bu çok önemlidir: insanlar müthiş animasyonları görmeye alışıktır, bu nedenle sizinkiler istisnai olarak ucuz veya düşük görünüyorsa, izleyiciler etkileşime girmez.

Animasyonlu filmler, adından da anlaşılacağı gibi, önemli bir iş kavramı veya süreci için bir açıklama sağlayan açıklayıcı videolar için özellikle güçlü olabilir. İşte birinci sınıf bir örnek.

İzleyicileriniz tarafından güvenilir bir iş oluşturmak için güvendiğiniz bir animatör bulun.

Reklamlar

Bir reklam düzgün yapıldığında, herhangi bir kısa formatlı eğlence şekli kadar eğlenceli olabilir. Sadece sınıflandırılmış reklamları gözlemlemek için ne kadar insanın Superbowl partilerine gittiğini veya reklamlardan gelen işlerin, düzenli görüşmelerimizin ne kadar önemli bir parçası haline geldiğini düşünün. Reklamlar yalnızca hassas ürünler satmaz. Marka aşinalıklarını oluşturuyor ve şirket olarak neye önem verdiğiniz hakkında bir şeyler konuşuyorlar.

Potansiyel müşterileriniz gizli reklamları tekrar tekrar izleyecek ve arkadaşlarınızla paylaşacak, ancak eğlendiklerinde veya duygusal bir deneyim yaşadıklarında en basit olanları görecektir. Bugünün sınıflandırılmış reklamları TV'de bulunabilir, ancak muhtemelen sosyal medya sayfalarında ve web sitelerinde belirlenmelidir. Reklamlar YouTube'da karakter filmleri olarak yayınlanabilir veya farklı YouTube içerik malzemelerinden önce oynatılan reklamlar olabilir.

Reklamlarınızı kısa filmmiş gibi film şeridine yerleştirmelisiniz. Markanızı tanıtan ve insanların beğen butonuna basmak istemelerini sağlayan bir mini şaheser oluşturun.

Daha büyük bir reklamcılık yönteminin parçası olan daha uzun şekil dijital reklamlar, vaka araştırması ve ürün demoları şeklini alabilir.

Drone Videolar

Dronlar bu günlerde oldukça düşük fiyatlı! Drone görüntüleri, genel olarak görmedikleri bir şeyin üstten veya yakından görüntüsünü vererek izleyicinin dikkatini çeker. Bu resimleri, geniş bir coğrafi alanı ortaya çıkarmak, bir bölgeyi gezmek veya izleyicilerinize yepyeni bir perspektif vermek için kullanabilirsiniz. Drone'unuzla birlikte gidemeyecekleri bir yere götürün!

Devasa bir bina kampüsüne sahip bir kuruluş, merkezlerini daha önce hiç görülmemiş bir açıdan göstermelidir. Tarımsal bir mal üreticisi, şirketin malzemelerini kullanan bir çiftçinin tarlalarında uçmalıdır. Bir kahve dükkanı espressolarının yetiştirildiği alanları sergilemelidir. Çok sayıda insanın çalıştığı bir işveren yıllık Çalışan ve Aile Pikniğinde fotoğraf çekmeli ve ekibini kutlamak için videoyu çevrimiçi hale getirmelidir.

Eğitim Videoları

Şirketlerin yapabileceği bir unsur, takipçileri, hayranları, müşterileri ve muhtemel alıcıları için bir eğitim kütüphanesi oluşturmaktır. Bugünün müşterileri, alışveriş yaptıkları gruplarla gerçek olarak kabul etmek istiyorlar ve hemfikir olmanın bir yolu bir eğitimciye hizmet etmektir.

Öyleyse eğitim filmleri bu amacı gerçekleştirmek için mükemmel bir yöntemdir. Büyük miktarda para harcamadan, işyeriniz, anlayışınızı ve uzmanlığınızı ortaya koyan bilgilendirici ve eğitici filmler sunabilir. İnsanların sağladığınız bir ürünü veya hizmeti bilmesi gerektiğinde, o hizmetleri veya ürünleri yaklaşık olarak kaydetmek için sizi, düşünce liderini ziyaret edecekleri bir otorite sesi olun.

Eğitici filmler ayrıca çalışanları eğitmek ve işe almak için kesinlikle yararlıdır. Agresif bir şekilde gelişmekte olan bir işletme için, eğitim videosu, çalışanlara bilgi ve organizasyonel yaşam tarzı videoları aracılığıyla ölçeklendirilmelerini sağlar.

Avalon, eğitim filmlerinde ülke çapında bir liderdir ve personelin ve müşterilerin video tabanlı tamamen öğrenmeden gerçekleri ve avantajları korumasına yardımcı olmak için güçlü ve net bir ses yaratmanın önemini biliyoruz.

Sosyal Medya Videoları

Bazı video içerikleri özellikle Facebook, Instagram, TikTok ve Twitter gibi sistemlerden oluşan sosyal medya için tasarlanmıştır. Kısa, uzun ve dikkat çekici videolar oluşturmak istiyorsunuz. Ayrıca, sosyal medya kullanıcılarının inanılmaz bir çoğunluğunun sesin çıkmasıyla birlikte video izledikleri için altyazı almak istiyorlar.

Sosyal medya, referans film görüntüleri, ürün filmleri, bir web günlüğü gönderisine eşlik edecek içerik, ödev demoları ve birçok farklı kullanımdan oluşabilir.

Bir sosyal medya videosu geliştirirken, hedef pazarınızın hangi bölümlerinin hangi uygulamalarda ve yapılarda olduğunu düşünmeniz gerekir. Ardından, bu kitleleri hedefleyin. İstediğiniz videoların sosyal medya spesifikasyonlarını ve sınırlarını karşıladığından emin olun. Yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olun veya sağlamak için çok çalıştığınız video, kullanmayı düşündüğünüz yapılarla ilgilenmeyecektir.

Canlı Yayın Videoları

Hareketli resimlerinize bir anlam ve aciliyet hissi veren canlı içerik gibi bir şey yoktur. Canlı video, esas olarak Facebook Live şeklinde popülaritesini arttırıyor, ancak çalışmasını sağlamak için uygun hale getirmeniz gerekiyor. Konaklama içeriği malzemenizin etkileyici olmasını istiyorsanız, yetenekli bir video prodüksiyon grubuyla çalışmayı savunuyoruz.

Etkileşimli Video

Etkileşimli video, kitlenin bir sonraki adımının ne olacağını seçmesine olanak tanır. Ziyaretçilerin sadece ziyaretçi olmadığı bu “kendi maceranı seç” moda video yolu. Onlar katılımcılar. Bu tür içerik materyalleri özellikle eğitim senaryolarında yaygındır, ancak pazarlama için de kullanılabilir. Etkileşimli videonun çalışanlara özel bir şekilde eğitim vermesi ile aynı şekilde, müşterilerin aynı şekilde ihtiyaç duydukları gerçekleri aramasına da olanak tanır.

Bu, reklam ve eğitim için video içeriğinin en karmaşık şekli olabilir ve yalnızca bir cep telefonu ve geliştirici bir uygulamadan çok daha fazlasını gerektirir. Başladmadan önce bu tür videolarda profesyonel öneri alacağınızdan emin olun!