İşte 2020'de Her İşletme İçin Göz Önünde Bulundurulması Gereken Video Pazarlama Trendleri.

blog image

İşte 2020'de Her İşletme İçin Göz Önünde Bulundurulması Gereken Video Pazarlama Trendleri.

Canlı video akışı

Muhtemelen bu yıl itibariyle pazarlama aracı olarak kullanılan en yaygın eğilim. YouTube, Facebook ve Instagram gibi akış hizmetlerinin tümü, kullanıcıların canlı bir video akışı başlatmasına izin veren özelliklere sahiptir. Diğer kullanıcılar birbirleriyle bu şekilde etkileşimde bulunur ve iletişim kurarlar. Ancak, pazarlama stratejiniz için dikkate alınması gereken başka eğilimler de vardır. Sıkı oturun ve açıklayacağız.

Anasayfa videoları yükselişte

Ana sayfa videolarını, kullanıcıların işletmenizin sunduğu ürünlere göz atmak için etkileşimli bir yöntem olarak düşünün. Neredeyse markanız için tanıttığınız bir film fragmanı gibidir. Ünlülüğünün nedenlerinden biri, potansiyel müşteriler olabilecek kullanıcıları alay etme fikrinden kaynaklanıyor olabilir. Geriye dönüp bakıldığında, bu, kitleniz için bir teaser, bu da işletmenizin neler sunabileceği konusunda merak uyandırıyor.

Açıklayıcı videolar

Tıpkı eğitim videoları gibi, açıklayıcı videolar da sorunları ve çözümleri gösterir. Yeni ve eski müşteriler için ne kadar ulaşılabilir bir ortam olduğu için 2020'de daha da büyüyecek. Anlatıcı videoları kullanmak, marka kişiliğinin oluşturulması nedeniyle işletmenizin pazarlama ile gelişmesini sağlayacaktır.

360 ° video deneyimi

Bu özellik, özellikle video pazarlaması için kullanmak istiyorsanız, oldukça ilginçtir. 360 ° video, videonun farklı açılarından görüntülemeler sunarak görüntüleyenlerin bir videoyla sanal etkileşimi deneyimlemelerini sağlar. Bu, video boyunca kullanıcı için daha fazla kontrol sağlar.

Kişiselleştirilmiş 1: 1 video deneyimi

Her ne kadar bir trend olsa da, “bire bir” videolar müşterileri kişisel bir seviyeye taşıyor. Dolayısıyla “bire bir” terimi. Bu yıl boyunca devam etmesinin bir nedeni, kitleniz için yararlı olabilecek açıklayıcı bilgiler sunmasıdır.

“Alışveriş yapılabilir” Shoppable videolar

Bu, görüntüleyenlerin istedikleri şeyi görür görmez satın almalarını sağlar. Günümüzde, insanlar dijital medya aracılığıyla dikkatlerini çekmek söz konusu olduğunda kısa ilgi alanlarına sahip olma eğilimindedir. “Alışveriş yapılabilir” videolar oluştururken içeriği kısa tutmayı, ancak estetik açıdan hoş olmayı unutmayın.

Video formatları daha popüler hale geliyor

Bu tür video biçimi zaten trend. Biraz daha genç bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, video pazarlaması için dikey ve kare biçimleri kullanmak doğru araçtır. Tipik olarak, bu video formatları dünyanın ne kadar hızlı hale geldiğinden çok dikkat çekiyor. Gez, video reklamları kare veya dikey video biçiminde ayarlarken kullanıcıların etkileşimde bulunması daha kolaydır.

Influencer video pazarlaması

Etkileyenler pazarlama konusunda her zaman bir trend olmuştur. Ancak bu yıl pazarlama, video pazarlamaya ne kadar etki yaptıkları nedeniyle hızla arttı. Sosyal medya yayınlarından ( 1 ) YouTube kanallarında günlük yaşam hakkında vlog oluşturmaya kadar, etkileyiciler her zaman markanız için ürün tanıtımı için yararlı bir araç olacaktır.

E-posta pazarlamasında pazarlama videoları

Genellikle, bir e-posta listesindeki müşteriler, işletmenize abone olmalarını sağlayacak iletiler almak ister. Videolar kullanıldığında, videolar oluşturduğunuz içeriğe ilgi duyacaktır çünkü videolar markanıza abone olmaya devam edecek kadar ilgi çekicidir.

Çok kanallı video pazarlama

Müşteriler için daha fazla çeşitlilik sağlamak, etkili video pazarlamaya harika bir yaklaşımdır. Çok kanallı video pazarlama uygularken, aşağıdakiler gibi farklı satış kanallarından geçtiğinizden emin olun:

Doğrudan satış

Perakendeci aracılığıyla satış

Toptancı üzerinden satış

Temsilci aracılığıyla satış

Sonuçta, çok kanallı video pazarlamanın amacı, müşteriler için daha fazla seçenek sunmanın yanı sıra, markanızın sunduğu benzersiz ve teknik olarak modern bir yaklaşımla deneyimlemek.

Satış ve pazarlama kişiselleştirilmiş videolar

Videoları satış ve pazarlama amacıyla kişiselleştirerek, onlar için kişiselleştirilmiş içerik oluşturmaya harcadığınız zaman ve çaba nedeniyle müşteri memnuniyeti artacaktır. Bazı markaların neden mükemmel müşteri hizmetlerine ve mükemmel sadakat programlarına sahip olması şaşırtıcı değil. Bunu not alın.

Herkes için vlog

Bu insanlar ilk kez vlog olmasa da, bununla kastettiğimiz, çoğu insan markaları için daha fazla içerik vlog yapmaya başlıyor. Vlogging, görüntüleyenlere daha fazla görsel erişim sağlama ve sunulan içerikle daha fazla ilgilenme eğilimindedir.

Eğitim ve öğretim videoları

Tıpkı bire bir videolar gibi eğitim ve eğitim videoları da bu yılın video pazarlama trendinin bir parçası olmaya başlayacak. Bu, kursiyerlerin ve çalışanların bir video boyunca görsel ve sözlü olarak öğrenmelerini sağlayacaktır.

Snapchat, Instagram, Facebook = daha fazla video hikaye

Bu, sosyal medyada daha da fazla hikaye yayınlanacağı anlamına geliyor. Snapchat'ın piyasaya sürülmesinden bu yana, Facebook ve Instagram gibi diğer platformlar sosyal medya öyküleri ile bant genişliğine atladı. Bu, kitlenizin dikkatini çekmenin bir yoludur, çünkü dijital medyadaki her şey hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Daha fazla video içeren medya platformları

Bu, medya platformlarının çoğu için geçerlidir. Daha fazla video genişleyecek, çünkü video pazarlama etrafında dönen her şey pazarlama için yeni bir çözüm yolunu açıyor.

Geniş video boyutları

360 ° boyut özellikleri olmasına rağmen, AR ve VR teknolojisi de dahil olmak üzere diğer video boyutları da artıyor. Markalar, müşteri katılımını artırmak için farklı video boyutları aracılığıyla kolayca etkileşimli video içeriği üretebilir.

15 saniyeden daha uzun videolar

Ortalama 15 saniyelik video reklamlar oluşturan artan sayıda marka var. Bir reklam ne kadar uzun ve sürükleyici olursa, reklamınız potansiyel müşteriler tarafından o kadar uzun süre fark edilir.

Sessiz sosyal videoları uygulama

Şimdi 1920'lerin trendinin geri döndüğünü söylemiyoruz, ancak sessiz sosyal videolar markanızın videosunu herkese açık olarak izleyen kullanıcılar için mükemmel. Altyazı sağlarken, sesli video izlememeyi tercih eden sosyal medya kullanıcılarını da barındırır. Bu nedenle, sessiz sosyal videoların avantajları.

Daha Uzun Reklamlar

Daha önce de belirtildiği gibi, daha uzun reklamlar artık pazarlama trendinin bir parçası. Evet, bu nesil beş saniye sonra bir reklamı atlama eğilimindedir, ancak göze çarpan içeriğe bağlı olarak bir kişiyi 15 ila 30 saniye boyunca iyi tutar.

Instagram Hikayeleri

Daha fazla sosyal medya öyküsü hakim olmaya başladığında, en çok etkileşimi gerçekleştiren en ünlü platformu unutmayalım. Instagram hikayeleri, bu yıl daha fazla marka, hikayelerinde kısa ilgi çekici ve estetik olarak hoş mesajlarla platforma hakim olmaya başladığında değişecektir.

Google Ads

Bu, hedef kitlenize ulaşarak işletmenize verimli bir şekilde yardımcı olacak başka bir trend. İçeriğinizin göze çarpmasını sağlamak ve Google Ads ile video kampanyaları oluşturmak markanızı optimize etmenize izin verebilir.

Bütçe dostu video üretimi

Mükemmel video oluşturmak için büyük bir bütçeye ihtiyacınız yoktur. Günümüzde, pazarlamacıların çoğu işleri cüzdan dostu tutuyor, bu da içeriklerin daha sonradan daha erken oluşturulmasını mümkün kılıyor. Bunun yanı sıra, “az olan daha fazladır” ifadesini kullanmak aslında işletmeniz için pazarlamayı artıracaktır. Video pazarlama ile daha bütçeye uygun hale gelmek, etkili bir pazarlama stratejisine katkıda bulunabilecek daha fazla ihtiyaca öncelik vermenizi sağlayacaktır.

Pazarlamanın Geleceği Videoda

Ayrıca, video pazarlama pazarlamanın geleceğinin bir parçasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli çözümlerle, 2020 için pazarlama kampanyanızı yürütmek için mükemmel stratejileri bulmak sorunsuz bir şekilde başlayacaktır. Burada ele alınan video pazarlama trendlerine dayanarak, gelecekteki video pazarlama stratejileri için hazır ve hazır olacağınızdan eminiz.