Film Yapımı ve Renk

blog image

Film Yapımı ve Renk

Film yapım dünyasındaki renkler sadece yeni duyguların yaratılmasına ilham vermeyi başarmakla kalmaz, aynı zamanda kendinizi bir bütün olarak tüm dünyaya daha iyi kaptırmanızı sağlar. Çoğu zaman film yapımcıları, deneyimi daha gerçekçi, daha bilimkurgu ya da sadece yaratıcı amaçlar için yapmak için renkleri ve tonları akıllıca kullanıyorlar.

Renklerle film yapımcıları, uygun gördüklerinde değiştirilebilen geniş bir fikir yelpazesini kullanma yeteneğine sahiptir ve sonuçta sonuçlar etkileyici olandan daha fazladır. Açık renkler, deneyimi daha çekici ve rüya gibi kılarken, aynı zamanda daldırmayı da geliştirir. Öte yandan, orta ve koyu tonlar, atmosferin beklediğiniz kadar hafif olmadığı ve bu nedenle bu tür fikirleri ve tonları entegre etmenin çok daha kolay ve daha iyi olduğu, çok fazla aksiyonun olduğu flickler için uygundur. tüm deneyim.

Buradaki fikir, renklerin çeşitli duyguları kolayca tetikleyebilmesidir. Daha açık tonlar, size sorunsuz bir şekilde hayal edebileceğiniz ve hayal edebileceğiniz bir yer sunmak için daha uygundur. Bu tonlar daha iyidir çünkü filminizin daldırma faktörünü artırmak için harika yollar sunarlar, ancak aynı zamanda ağartıcıyı gerçekçilikten uzaklaştırır ve her şeyi oynamanız için size daha sürükleyici ve gerçekten benzersiz bir yol sunarlar.

Koyu tonlar bazı aksiyon filmleri için harikadır ve genellikle ana kahramanın sahip olduğu karakterle el ele gitme eğilimindedirler. Ayrıca herhangi bir durumun aksiyonuna veya dehşetine çok fazla odaklanma eğilimindedirler.

İyi bir film yapımcısı, renk kombinasyonlarını her zaman doğru kullanmaya çalışacaktır çünkü bunlar bizi fiziksel ve psikolojik olarak böyle bir şeyi bilmeden bile etkiler. Her film yaratıcısı, yardımlarıyla duruma bağlı olarak bir sahnenin içinde uyum ve hatta gerilim yaratma yeteneğine sahiptir. Parlak kırmızı kan basıncını yükseltir, mavi ise sakinleştirici bir etki yapma eğilimindedir, burada birden fazla renk türünün kombinasyonu sahneleri her zamankinden daha yoğun hale getirir.

Yaygın film renk şemaları
Ücretsiz renk şemaları, renk çemberinin karşı tarafında yer alan iki rengi içerir. Bu, tüm deneyime harika bir katkı ve daldırma faktörü nedeniyle kesinlikle öne çıkan bir şey.

Benzer Renk Şeması. Bu sefer renk çarkında birbirine yakın duran iki renk kullanılıyor ve bu, dış mekanları ve manzaraları sergilemek istediğiniz durumlar için harika bir araçtır.

Triadic Color Scheme, verimli bir şekilde kullanılması için renk tekerleği etrafında eşit aralıklarla yerleştirilmiş üç renk gerektirir. Çok ilginç, canlı bir his elde edersiniz ve onu bir filme entegre ederken zorlu olabilir, sonuçlar sonunda heyecan verici olmaktan başka bir şey olamaz.

Bölünmüş-Tamamlayıcı Renk Şeması, iki rengi yan yana ve renk çarkında tersini kullanmakla ilgilidir. Temelde bazı koyu tonlarla dolu benzersiz bir üçgen sunar.

Tetradic Renk Şeması. Bu tamamen uyumla ilgili ve her yerde bol miktarda kullanılan renklerle harika bir görsel zevk sunuyor.

Tüm bu renk şemaları ve fikirler film yapımcıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru fikri ve renk şemasını bulmak zor olsa da, bunları kullanmanın size filminiz için benzersiz bir içgörü sunduğunu inkar etmek mümkün değildir.