Bugünün pazarlamasında anahtar neden canlı yayınlar? Markalar neden canlı akış kullanıyor?

blog image

Bugünün pazarlamasında anahtar neden canlı yayınlar? Markalar neden canlı akış kullanıyor?

Sürekli akışın uzak akrabalarınızla paylaşımda bulunan veya özel anlar için iletişim kurmak olduğunu düşünüyor musunuz? Canlı akış hizmetlerini geliştiren sosyal medya sistemleri ile canlı akış gelişti ve çok kullanılıyor. Artık neredeyse her sektördeki üreticiler ve gruplar tarafından kullanılan bir reklam stratejisi haline geldi. AYTM üzerinden yapılan bir araştırma, markaların canlı akışlarını izleyenlerin % 89'unun en az bir kez içerik izlediğini gösteriyor.

Gerçek zamanlı bağlantı

Akış, üreticilerin daha önce yetenekli olmayan bir şekilde uygun bir kanaldaki müşterilere ulaşmasına izin verir. Canlı akış size reaktif ve şeffaf olma olanağı sağlar. Gerçek zamanlı bağlantı kesinlikle etkileşimli ve şeffaftır. Ayrıca, insanların doğaçlamada konuşulan soruları sormalarına izin verir, sonuç olarak otantiktir. Müşteriler için bu avantajlar, geleneksel kanallar aracılığıyla şekillendirilemeyen güven yaratır. Sonuç, müşteriler ve şirketler arasında daha güçlü bir bağlantı kurulur.

Zengin içerikli materyal

Zengin içerikli materyal canlı akışın bir başka avantajıdır. Çekim ve düzenleme için yüksek miktarda para ve zaman gerektirmez. Ancak, sürekli filmler, talep üzerine yapılan videolar olarak kilometrelerce uzaklıktaki tüketicilerin ilgisini çekebilir. Ayrıca, sürekli akış reklamlarınız olmasa da zengin ve somut içerik sunar.

Küresel ve etkin sosyal medya

Akış, sosyal medyanın geniş kullanımı ile uluslararası bir kitleye ulaşabilir. Küçük şirketlerin coğrafi sınırları olmayan müşteriler bulmasına yardımcı olabilir. Örneğin, en başarılı konaklama filmlerinden biri olarak kabul edilen ve hem konaklama hem de tekrar sayımlarında 162 milyon ziyaretçi çektiği gözlemlendi. Deneyimlerini açıkça belirtmek isteyen bir kız kullanılarak yaratıldı. Bu, hedef pazarlarının ve işletmelerin farkında olan ajansların konaklama hareketi reklamlarını başarıyla kullanabileceğini göstermektedir.

Sürekli akış içeriği

Olaylar: sürekli akış her tür olay için kullanılabilir. Büyük bir kitle oluşturmakla aynı anda olanları yaklaşık olarak anında istatistikler sunmayı kolaylaştırır. Canlı akışın sosyal medya yapıları aracılığıyla değiştiği etkinlik türlerinden biri de web seminerleridir. Akış, web seminerlerinin ücretsiz tutulmasına izin verir. Günümüzde akıllı telefonlar, lüks kayıt cihazlarını ortadan kaldırarak web seminerleri tutmak için yeterince iyi. Bu ilerleme web seminerlerinin yayılmasına neden olacak ve dünya genelinde daha fazla katılımcı bunlardan faydalanacaktır.

Sahne arkası: canlı akışı kullanmanın başka bir yolu, müşterilere genellikle erişemeyecekleri bir şeyin "sahne arkası" nı göstermektir.

Ürün tanıtım aşaması: müşteriler genellikle ürünlerin nasıl oluşturulduğunu göremezler. Sürekli akışla, montaj prosedürünün nasıl gerçekleştiğini göstermek uygundur. Bu, ürünün değerini müşterilerin gözünde dekore edebilir. Bu teknik, ürünlere ek olarak hizmetlere de uygulanabilir.

Soru-Cevap Oturumları: Bu konuşma şekli mükemmel çünkü incelemelerini ve düşüncelerini önemsediğiniz insanlara gösteriyorsunuz. Müşteriler tarafından anlaşılmayan noktalar bu şekilde netleştirilir.

Canlı Akış Platformları

İşletmeler, kitlelere ulaşacak şekilde daha fazla canlı akış kullanıyor. Canlı akış ünlü hale geldiğinden rekabet artar. Aşağıda, kullanabileceğiniz en önemli sistemlerden bazıları verilmiştir.

Facebook Live: şu anda kalış dolaşımına öncülük ediyor Büyük üreticiler yeni ürünler sunuyor, Soru-Cevap Oturumları düzenliyor ve Facebook'ta büyük etkinlikler yayınlıyor. Türünün birçok özelliğine sahip olmasa da, Facebook Live ağın küresel nüfusu sayesinde çok çekicidir.

Instagram Canlı: Canlı video içerik malzemelerini Instagram Hikayeleri içinde taşımanıza izin verir. Kaldığınız saniye, bildirimler tüm takipçilere gönderilir. 24 saat sonra, videonun süresi, hareketin benzersiz hissetmesine yardımcı olan Instagram Hikayeleri'ne çok benziyor. Instagram Hikayeleri şu anda binlerce yıldır en ünlü platform olan Snapchat'i geride bıraktı. Bu nedenle, hedeflerinizin 30 yaşına kadar olması durumunda hem canlı organizasyon etkinlikleri hem de Soru-Cevap Oturumları düzenlemek için uygun bir platformdur.

Periscope: 2015'te sosyal medya büyük Twitter yardımı ile sahip olunan Periscope, zaman sınırı olmayan dosya kalma videolarına izin veriyor. Profesyonel yöneticiler GoPro entegrasyonu nedeniyle Periscope'u Facebook'a karşı karar verebilirler. Periscope ayrıca canlı çekim sırasında çizim yapmanıza da izin verir. Örneğin bir açıklayıcı video kaydediyorsanız bu yüksek kalitedir. Instagram gibi Periscope stay hareketli görüntüleri 24 saat sonra silinir ve müşterilerin onlara bakması için acele eder.

YouTube Live: toplamda milyarlarca kullanıcıyla YouTube, Google hesaplarına da bağlı büyük bir platformdur. YouTube Live, oyun ve müzik yayınlama fırsatları sunar. Bu nedenle, ajansınızın olumlu bir takipçisi varsa, ulaşılacak bir milyar kadar insan vardır. YouTube'da akış için gereken minimum abone miktarının olduğunu düşünün.

Sonuç olarak

Canlı dolaşım, pazarlama müşterileri şirketlere getiren yeni yollar açar. Canlı akışlar sayesinde, müşteriler artık daha önce sahip olmadıkları gerçeklere ulaşır. Üretim süreçleri, perde arkası ve herhangi bir olay hakkında bilgi sahibi olur. Bunlar daha önce bedensel kısıtlamalar nedeniyle mümkün değildi. Tüm bunları ifade ettikten sonra, maksimum kritik nokta, takipçilerinizin markanızla ne kadar etkileşime girdiğidir. Tonlarca takipçiye sahip olmak ama çok az uğraşmak ya da hiç ilgilenmemek artık çok değerli canlı akışlara yol açmayabilir.

blog image