Başarılı Video Pazarlamanın İpuçları ve Püf Noktaları

blog image

Başarılı Video Pazarlamanın İpuçları ve Püf Noktaları

Videoyu reklamcılık stratejinizin bir parçası olarak kullanmak, reklam ve pazarlama cephaneliğinizdeki şu anda uygun olmayan maksimum güçlü cihaz olabilir. 2016'dan bu yana, video enerjisi katlanarak arttı ve bir hedef kitlenin bir logo veya ürünle etkileşime girmesi için tercih edilen maksimum yol haline geldi.

Bu video reklam kılavuzu, cazip video içeriği materyali aracılığıyla daha fazla tüketici getirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Video Pazarlama Nedir?

Video reklamcılık ve pazarlama, marka, ürün veya hizmetinizi tanıtmak ve pazarlamak için reklam ve pazarlama stratejinizin bir parçası olarak filmlerin kullanılmasının bir yoludur. Video pazarlama, hedef pazarınızı hizmetiniz veya ürününüz hakkında eğitmek kadar tüm dijital ve sosyal medya sistemlerinize katılımı artırabilir.

Video Pazarlama Hakkında Gerçekler

Video reklamcılığına başlamanın bir yolunu bulmak için bu sayfada kendinizi keşfedebilirsiniz. Uzman bir prodüksiyon ekibinin olağanüstü video içeriği yaratmasını isteme günleri, düşük maliyetli ve olağanüstü ekipmanlara iyi bir çekim sayesinde geride kaldı. Bir vizyon, yaratıcılık ve planlama ile herkes içerik pazarlamacısı olabilir, bu hedef pazarınızla etkileşime girecektir.

Video reklamcılık istatistikleri

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin. Videonun, kuruluşların markalarını bulmalarına, ürünleri veya hizmetleriyle ilgili istatistikleri sağlamalarına ve artan satışlardan kazanç elde etmelerine yardımcı olduğuna ilişkin çok sayıda araştırma var.

HubSpot aracılığıyla yapılan bir incelemeye göre, tüketicilerin % 50'si, ilgilendikleri markalar hakkında sosyal fotoğraflar ve blog makalelerinin yanı sıra diğer içerik türlerinden daha fazla film izlemesi gerekiyor. Ancak videoyu izlemek, etkileşimin bittiği yer değildir. Sosyal ağ sayfalarına video eklemek, dönüşüm oranların ı% 80'in üzerinde artırabilir. Bir e-posta endişesi satırında “video” ifadesinden bahsetmek, açık oranları % 19 oranında artıracaktır. Elektronik postaya bir video eklemek, Tıklama Oranını % 63 oranında artırır.

Ayrıca, müşterilerin % 90'ı karar alışverişi yapmakla ilgili olarak filmlere yardım ve rehberlik için başvurdukları arzlardır. Aslında, SmallBizTrends'e göre video, müşterilerin % 77'siyle satışları artırıyor ve müşterilerin video izleyerek bir hizmet veya ürün satın almaya ikna olduklarını söylüyor.

Video reklamcılık trendleri

2020'ye kadar tam çalışma, izleyicilerin maksimum katılımını sağlayabilecek çeşitli video içeriği materyallerinin içinde şekillenmeye başlayan çok sayıda eğilim var. Bu eğilimlerin bazıları, Avalon’a uygun olarak şunları içerir:

Her Sosyal Medya Platformu için Özelleştirilmiş Video

Her platformun kendine özgü bir stili vardır ve video içeriğini geliştirmek, tür platformların her birinde öne çıkmanın iyi bir yoludur. İçerik geliştiricileri, mobil cihazlarda mükemmel görünmelerini sağlamak için yatay veya dikey tutum veya kare şekilli videolar ile birlikte izliyorlar.

Sosyal Medyadaki Hikayeler

Çoğu sosyal medya platformunda, abonelerin yaklaşan olayları veya ürünleri satabilecek kısa (genellikle 20 saniye veya daha az) video klipleri görebildikleri “öyküler” i içerecek bir işlev var.

Alışverişi Tek Tıklamayla Görüntüleme

Çevrimiçi satın almayı daha az karmaşık hale getirmek, bu 12 aylık video reklamcılıkta büyük bir işlev oynamaktadır. İstatistikler, tüketicilerin bir videoyu izledikten sonra satın alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu, bu nedenle reklamda gömülü olarak kullanılan daha büyük filmleri ararlar.

NTS Hizmetleri ile ilgili ipuçları ve püf noktaları

Tüketicinizin dikkatini çekecek içerik malzemesi geliştirmeye hazır mısınız? Aşağıda, video içerik malzemesi türlerinin kullanılmasını sağlamak için bazı öneriler ve ipuçları verilmiştir:

Timelapse Videolar

Zaman alıcı doğası nedeniyle, timelapse video bir plana girmeyi gerektirir. Bazı öneriler, videonuzun hareketine uygun olduğundan emin olmak için fotoğraf çekmeden önce ayarlanacak müziği seçmek olabilir.. Timelapse videolar saniyeye göre ortalama 24-30 fotoğraf kullanır. Sadece 10 saniye video 240-300 anlık çekim gerektirir. Oluşturmanız gereken video için yeterli sayıda çekim yaptığınızdan emin olun.

Animasyonlar ve 3D Hareketli Grafikler

Animasyon ve 3D Hareketli görüntüler açısından çağın sofistike olmasıyla birlikte seyircilerin beklentileri de çok sofistike hale geldi. Pikselinizi oluşturmak için en iyi yazılımı kullandığınızdan ve istediğiniz görünümü oluşturmak için bir profesyonelin becerilerini ve bilgilerini kullandığınızdan emin olun.

Reklamlar

Hedef pazarınıza ulaşmak için bir reklam kullanma konusundaki ilk birkaç saniyeyi dikkate alın. Tüketiciler herhangi bir günde çok sayıda sınıflandırılmış reklama maruz kalırlar ve birkaç saniyenizin korunmak için yeterli hobi oluşturduğundan emin olmak, reklamınızın başarısı için çok önemlidir.

Drone Videolar

blog image

Sıradan fotoğraflarınız arasında drone görüntüleri kullanın, kitlenizi hareketin bir parçası gibi hissettirmek için mükemmel bir yoldur. Ayrıca, fotoğrafların sarsıntısını azaltmak ve videonun kalitesini yükseltmek için elle tutulan kamera fotoğraflarını çekecek her şeyi filme almak için bir drone kullanabilirsiniz.

Eğitim Videoları

Bu film türleri, hedef kitlenizin ürününüz hakkında temel bir bilgi birikimi ve onu kullanma yolu oluşturmasına yardımcı olmak için kullanılabilir. Müşterilerinizle birlikte çalışarak hizmetinizin veya ürününüzün hayatlarına taşıyabileceği faydayı ve zenginliği ortaya çıkarmak için bu filmleri gelir ve hizmet ekipleriniz aracılığıyla kullanmayı deneyin.

Kurumsal Eğitim Videoları

İnsanların ekibinize katılması için videoyu kullanın. Yeni ekip üyelerinizle etkileşim kurmak için video kullanmak, işe yerleştirme istatistiklerini kolaylaştırır, markanızın girişimini ve kapsamını yaklaşık olarak bildirir ve tüm yönetim kurulu için birleşik bir mesaj garanti eder.

Sosyal Medya Videoları

Sosyal medya için video içeriği yaklaşık olarak masaldır, bu yüzden zorlayıcı olduğundan emin olmak istersiniz. İzleyiciler duygusal düzeyde bir hikayeye bağlanırken harekete geçmeye zorlanır. Yakalamayı düşünmeden önce hikayenizin iyi planlandığından emin olun. Ayrıca, platformunuzu ve tarzınızı buna göre belirleyin. Örneğin Instagram'ın Facebook’un 240 dakikası yerine 60 saniyelik bir uzunluk kısıtlaması var. Ses de gerekli olsa da, sesin cihazlarda sessizleştirilebileceğini unutmayın, bu nedenle içerik malzemenizin görsel olarak olabildiğince çekici olduğundan emin olmak istersiniz.

Canlı Yayın Videoları

Sürekli akışta tutarlılık önemlidir. Hedef pazarınıza şarkı söylemek için ihtiyacınız varsa, hangisinde ve ne zaman olduğunu anlamak isterler. Haftanın aynı gününde, günün aynı saatinde eşit sosyal medya platformunu sürekli kullandığınızdan emin olun. Platformlardan bahsetmişken, yapabileceğiniz TÜM platformlarda dolaşımı sürdürün. Farklı hedef kitleler, Facebook'tan YouTube'a özel platform biçimlerini sık sık kullandığından, özel gösterim türlerinden yararlanmayı unutmayın.

Etkileşimli Videolar

Hedef kitlenizin katılımını derinleştirmek için etkileşimli filmler veya tıklanabilir, etkileşimli içerik malzemesine sahip hareketli resimler kullanılabilir. Canlı akış gibi, bu hareketli görüntülerin kullanımı sırasında tutarlılık şarttır. Kitleler etkileşimli hareketli görüntülere çok aşina olmayabilir, bu yüzden etkileşim için kullanılan dönemi korumak ziyaretçilerin hayal kırıklığı derecesini kolaylaştırır ve izlemeye devam eder. Ayrıca, görüntüleyenlerin kendi video rotalarını seçmelerine ve en çok merak ettikleri bölümlere geçmelerine olanak tanıyan bir yöntem olan video atlama özelliğini kullanın.

VR Videoları

blog image

Sanal gerçeklik veya VR filmler, 360 derecelik içerik kullanımıyla hedef pazarınızı harekete geçirmenin belirli bir yoludur. Ancak, ne tür bir cihaz kullanıyor olurlarsa olsunlar, hedef pazarınızın bir parçası olabileceğinden emin olun. En iyi VR, kulaklık üzerine düşünülse de, ortak tüketici, içeriğinizle karşılaştıklarında kulaklık takmayacaktır. Kişinin onu bilgisayar sistemleri ve mobil cihazlarda iyi bir şekilde deneyimlemesi için içeriği oranlamak için bir platform kullandığınızdan emin olun.

Video reklamcılık, reklamcılık ve pazarlama kampanyanız için her zaman en önemli şey değildi, ancak her yıl daha önemli bileşen haline geldi. Günümüzde video reklamcılık yardımı ile markanız ve ürününüzle etkileşimi artırmaya başlayın.