Aydınlatma Kullanımları Videonuzun Ruh Halini Nasıl Etkiler ?

blog image

Aydınlatma Kullanımları Videonuzun Ruh Halini Nasıl Etkiler ?


Eğer videonuzun kavram ışığı basitçe göz ardı edilebiliyorsa, videonuzun durumunu ve izleyicilere görünürlüğünü değiştirmeli, tekrar tasarlamalısınız.

Aydınlatma, stratejik olarak kullanılırsa mesajınızın etkisini arttırmaya yardımcı olarak etkili bir hikaye anlatmanızı sağlar. Aşağıda, Maxwell’in hikayenizi çok daha iyi anlatabilmeniz için 4 farklı yol önerileri bulunmaktadır.

1. Doğal / Mevcut Işık
Setin sunduğu ışıkları kullanırken doğal bir ışık almanız gerekir. Başka bir deyişle, güneşli bir günse ve parkta çekim yapıyorsanız, çekiminiz güneşli, parlak ve filtrelenmemiş olarak görünür. Benzer şekilde, penceresiz bir odada çekim yapıyorsanız, mevcut ışık muhtemelen loş ve belki de gölgeli olacaktır.

ETKİ?
Doğal ya da hafif olması, çektiğiniz ya da filtrelenmediği için yakaladığınız gerçek sahneye daha fazla özgünlük kazandırır.

2. Düz Işık
Bitkisel veya mevcut ışık, düz aydınlatma armatürlerinin aksine, bir odada tek tip, iyi aydınlatılmış bir parlaklık yaratmak için ek aydınlatma armatürleri ekipmanı gerekir. Parlak, hafif ve kontrastsız düşünün.

ETKİ?
İstenmeyen dramları kaldırır ve görüntülenebilir bir sorun ve sahne zorluğu olmadan eşit bir şekilde sunar.

3. Sert Işık
Sert yumuşak temelde düz ışığın alternatifidir. Gölgeler, derin kontrast ve daha koyu yumuşaktır.

ETKİ?
Zor yumuşaklığın yarattığı gölgeler, dramın ateşlenmesine bir gizem veya yoğunluk havası yüklemeye yardımcı olur.

4. Güzellik tarzı ışık
Öznenin bitkisel güzel görünümlerini vurgulamaya çalışıyorsanız, görkemli stil ışıkları peşinde olduğunuz şeydir. Güzellik modası, daha sonra genel görünümü yumuşatmak için yayılan parlak yumuşak ışık kullanılarak oluşturulur.

ETKİ?
Durumunuzun olağanüstü özelliklerini geliştirmek için tüm sert veya yanmayan ışıkları ortadan kaldırır.