2020'nin en İyi 5 Marketing Stratejisi

blog image

2020'nin en İyi 5 Marketing Stratejisi

Bugün, tüm dünya video reklamcılığıyla çalışıyor. Heryerde video reklam kampanyaları yürüten markaları ve grupları göreceksiniz. Ve sonuçta, video reklam kampanyaları kitlelerinizi konuşmanın yanı sıra kitlelerinize talimat vermenin en basit yoludur.

2019'da video reklam kampanyaları büyük bir sıçrama yaptı ve bu sıçrama % 63'ten % 87'ye çıktı. Bu sayılar, video reklamcılıkta keskin bir yukarı yönlü ivme olduğunu gösteriyor.

Video pazarlama stratejisi, reklam stratejilerinin başında yer almaktadır. Video reklam ve pazarlama yoluyla ürünlerinizi satışa çıkarabilir, gelir ve dönüşüm sağlayabilir, hedef pazarınıza marka logonuzu tanıtabilir ve onlarla etkileşime girebilirsiniz.

2020'de kullanılan video reklamcılık stratejilerine göz atalım.

En İyi Video Pazarlama Stratejileri

Burada, girişimcilerin 2020 yılında kullandığı yepyeni video reklam ve pazarlama tekniklerine bir göz atacağız.

1. Uzun formatlı filmler

Uzun formatlı videolar, kitlelerinize ürün ve hizmetler hakkında bilgi vermenin birinci sınıf yoludur. İçerik malzemesi reklamcılığının en iyi yollarından biridir. Uzun formatlı filmler yaklaşık olarak markanızı anlatır ve katılımı teşvik eder. Bu nedenle, uzun formatlı video içeriği geliştirirken aynı zamanda aşırı kalite, hikaye anlatımı, cazip ve çekici içerik malzemesi oluşturduğunuzdan emin olmalısınız.

Bu uzun formatlı videolar, izleyicilerinize marka bilinirliğini en iyi şekilde yardımcı olacak, aynı zamanda markanıza olan bağlılığı da artıracaktır. Bunun için, kitlelerin çalışmanızın gerçeğini hissetmelerini sağlamak için sahne videosunun arkasına uzun video biçiminde bir dizi ekleyebilirsiniz.

2. Satış filmleri

Hepimiz, ürünün tüm özelliklerini sergileyen sosyal medya yayınlarından bir şey satın almanın ne kadar kullanışlı olduğunun farkındayız. Çekilebilir video aynı konsepte sahiptir. Video, yaklaşık olarak ürün kayıtlarını içerir ve size satın alma işlemini gerçekleştiren bağlantıyı verir.

Vibuy, markaların video içeriğinden satış yapmalarına ve müşteri etkileşimlerinden analitik kayıtları incelemelerine izin veren bir video e-Ticaret platformuna sahiptir. Satın almak için gereken çeşitli adımları azaltır. Pasif görüntüleyiciyi potansiyel müşterilere ve aktif alıcılara dönüştürür. Müşterinin alışveriş deneyimini basitleştirir.

Vibuy ile çekilebilir filmler oluşturun ve videolarınızı yatırım üreten, ölçülebilir deneyimlere dönüştürün.

3. 360 Derece hareketli görüntüler

Video pazarlama, kitlelere sunduğu benzersiz içerik nedeniyle ün kazandı. Bu uzmanlıktan dolayı, insanlar video içerik malzemesine fazladan dalmışlardır. 360 VR, benzersiz içerik malzemeleriyle ilgilenen video pazarlamanın sadece bir parçasıdır.

Facebook sayfalarında aşağı doğru ilerlerken 360 derecelik filmlerden biriyle karşılaşmanız gerekiyor. Bunlar 360 perspektife sahip olmanızı sağlayan filmler. Video içeriğinin her yerini görmek için dijital kamerayı çevirebilirsiniz. Bu tür video, video reklamcılığında yeni olgudur.

360 derecelik videonun eğilimleri, Artırılmış gerçeğin (AR) ve sanal gerçeğin (VR) tanınmasıyla artar. Bu teknoloji büyük ölçüde yolculuk içeriği yapmak için kullanılır. Ancak bu teknolojiyi kullanabiliyorsanız, bunu ürününüzün profesyonellerini ve eksilerini vurgulamak için kullanabilirsiniz. Kısacası, bu yöntemi kitlenizi daha iyi bir şekilde yakalamak için kullanabilirsiniz.

4. Sosyal medya video reklamlar

Sosyal medyadaki video içerik materyalleri gün geçtikçe daha ünlü hale geliyor. İnsanlar her gün artan video içerik malzemesi tüketiyorlar. Bugün, maksimum video içeriği malzemesini paylaşan en ünlü sosyal medya platformları Facebook ve Instagram'dır. Her iki sosyal medya da aynı anda 2. milyardan fazla canlı kullanıcıya sahiptir.

Sosyal medya denetçisi anketi yoluyla yapılan ultra modern anketle tutarlı olarak, girişimciler Facebook ve Instagram video reklam ve pazarlamaya daha fazla yatırım yapmayı planlıyorlar. Bu anket, bu yapıların pazarlamacıların ücretli bir video reklam kampanyası yayınlamaları için en önemli platform olduğunu doğruladı.

Ancak, istatistikler sayesinde kör olmamanız gerekir, sizin için yararlı olabilecek diğer sosyal medya platformları da vardır. Bu yüzden ençok kullanılan uygulamayla sabit kalmayın, markanızı pazarlamak için sürekli olarak başka yollar bulmaya çalışmalısınız.

5. Canlı Yayınlar

Canlı yayınlar son zamanlarda oldukça ün kazandı. Marka ile gerçek zamanlı olarak etkileşim kurabileceğiniz gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu, kitlelerin en sevdikleri markaların yönünde olduğunu düşünmelerini sağlar. Canlı yayınlar stratejisi, markaların kitlelere daha derinden bağlanmalarını sağlar. Şu andan itibaren canlı fyayın yapabileceğiniz en basit sosyal ağlar Facebook, YouTube ve Instagram’dır.

Canlı yayın, pazarlamacıların hedef pazarlarını markalarıyla meşgul etmek için kullanabilecekleri harika bir cihazdır. Bir işletme sahibiyseniz ve insanların daha fazla etkileşimde bulunmasını istiyorsanız, canlı bir video yapabilir ve kitlelerinizin, sahne etkinliklerinin ardındaki ticari girişiminize göz atmasına izin verebilirsiniz.

Canlı yayınlar bukadar ile sınırlı değildir. Canlı videoyu davranış seminerleri, web seminerleri, röportajlar, açıklamalar ve her türlü şeyi gerçek zamanlı olarak kullanabilirsiniz.